Menu Zavřeno

Shokugeki no Souma aneb Jídlo je umění!

Už jako dítě pomáhal Souma Yukihira svému otci v restauraci jako zástupce šéfkuchaře. Během těch let se jeho největším koníčkem stalo potěšení zákazníků, kterého dosahoval svým kuchařským uměním. Jeho snem je jednou převzít otcův podnik a stát se jeho šéfkuchařem.

Jeho otec se však jednoho dne rozhodne restauraci zavřít, aby mohl otestovat své dovednosti všude možné po světě. Přitom pošle Soumu na kulinářskou akademii Tootsuki, která je známá jako elitní kuchařská škola, již zvládne úspěšně dokončit jen deset procent studentů. Instituce je mimo jíné známá výzvami „shokugeki“, v nichž studenti čelí sobě navzájem a riskují přitom velké ztráty, ať už materiální či duševní.

Soumovi a jeho novým spolužákům nezbývá nic jiného než přežít extrémní podmínky Tootsuki, stejně jako zúročit vše, co se doposud naučili.

Velmi volně přeloženo z MyAnimeList.net.

Jsou tomu zhruba dva roky, co se Japonci znovu překonali, a na svět přišlo anime, které dalo slovu foodgasm nový rozměr. Myslím, že mi jej horlivě doporučoval sestry přítel, který je velmi vášnivý a také vyučený kuchař, a varoval mě, abych se nikdy nedívala hladová. Jak na mě celé tohle dílo zapůsobilo? Čtěte dál!

Shokugeki no Souma
Zdroj

Minirecenze

Příběh

Příběh je plný zajímavých zvratů a rozhodně se u něj nebudete nudit. Anime se, jak už z anotace vyplývá, točí okolo hlavního hrdiny Soumy, který se hodlá zdokonalit ve svém kulinářském umění, ať to stojí cokoliv. Velký prostor zde dostávají i postavy méně hlavní, což je dle mě naprosto skvělé. Upřímně, kdo by nechtěl sledovat jejich souboj s šílenou Tootsuki?

Postavy

Postavy jsou naprosto skvěle propracované. Každá má něco do sebe, má své vlastní problémy, minulost ovlivňující přítomnost, své sny a HLAVNĚ svůj vlastní originální styl vaření. Postupem času, jak budete proplouvat dalšími díly (a pokračovat v manze), zjistíte, že je jen velmi málo postav, které byste opravdu neměli rádi.

Animace

Studio J.C.Staff má na svědomí tituly jako Toradora, Kaichou wa Maid-sama! nebo Danmachi a jako vždy odvedlo skvělou práci. Ty tvary… chci říct, to jídlo… Počkejte, až ho uvidíte!

Hudba

Nikdy bych nevěřila, že hudba doprovázející anime o jídle může být tak epická a… hodná pořádného shounenu. Tatsuyu Katou jsem do té doby neznala, což byla vážně chyba.

Shrnutí

Titul se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíbenější a čeká na seznamu pro zopakování. Tématické zařazení vás zkrátka nemůže připravit na zážitky, které vám tohle anime přinese. Připravte se na nálož komedie, středoškolského života, úchyláren a hlavně JÍDLA, které vás bude budit ze spaní hladové jako vlky.

Trailer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *