Menu Zavřeno

Osnova: Plánování románu – úvod, stať a závěr

osnova

Po až příliš dlouhé době jsem se dostala ke zveřejnění dalšího pracovního listu. Ignorujme fakt, že já sama ho používám už pěkně dlouho a pojďme se soustředit na formulář jako takový.

Pamatujete si, jak nás učitelé slohu mučili a říkali, že první je třeba osnova? Jako malej prcek jsem to nechápala, vždyť jsem to měla v hlavě! Osnovu jsem pak plácala nakonec a ještě si vzpomínám, s jakou jistotou jsme se spolužáky tenkrát mluvili o tom, že osnova je k ničemu. První komplikovanější zápletka mi otevřela oči. Úvod, stať a závěr. Co já bych teď bez nich dělala!

Pracovní list, který naleznete na této stránce vám může pomoci v mnoha ohledech. Jeho primárním úkolem je provést vás základními částmi, které můžete nalézt snad v každém románu. Jde o základ a nemusíte se jím řídit do puntíku. Je ale častý a funguje, takže je dobré se ho držet, pokud teprve začínáte

Osnova vám také může pomoci ve chvíli, kdy jste spíše zahradničili než stavěli a netušíte, kam se hnout.

Tento list není mým dílem. Narazila jsem na něj na Evernotu, kde je mimochodem několik podobných šikovných formulářů. Já pouze formulář přeložila do češtiny a tady vám ho dávám k dispozici. Užívějte!

Osnova - úvod, stať a závěr

Pracovní list charakterizující osnovu o třech dějstvích.

Počet stránek nevyplněné verze: 3

Viděli jste předchozí pracovní list pro tvorbu postavy?

Mrkněte na něj, pokud nevíte, jak dál!

Mrknout!
5 1 hlas
Hodnocení článku
Odběr novinek
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Jsem zvědavá na tvůj názor! Zanech mi prosím komentář!x