Šuplík knih

Vítám vás v mém malém šuplíku!

Na této stránce naleznete má díla, která jsou v rozepsaném stavu. Budu opravdu ráda, pokud vás zaujmou a vy si je přečtete. Momentálně je pro mě však nejdůležitější váš názor na ně! Zahlédli jste chybu? Máte nějaké doporučení? Zdá se vám nějaká část moc utahaná? Kritizujte, jak je libo – potřebuji je pořádně rozebrat. Protože jediný člověk knihu nikdy nenapíše. Děkuji!

Čarodějčina pomsta

Autor: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Žánr: fantasy
Jazyk: čeština
Stav: rozepsáno
Přebal: FallenGracex
Čtenáři o první kapitole:  „Nemám slov, vskutku parádní počtení. Začátek působí uvolněně a téměř idylicky a na jeho podhoubí postupně vyraší býlí strachu a atmosférického očekávání. Leniny vzpomínky na smrt otce a matky jsou mrazivé a dávají čtenáři tušit, že bude při čtení často tajit dech a hltat slova jediným dechem. Tak jako se to stalo mně.“
Anotace: Lidský strach z neznáma je bezmezný a vrchnost této slabosti ráda využívá. Lena, dcera dvou zesnulých čarodějů, je jedna z mála přeživších, kteří nezemřeli během Velké očisty, při níž bylo vyvražděno a vypáleno mnoho vesnic. Díky Redarovi, pocestnému, jemuž není magie cizí, se dokázala postavit na nohy a naučila se bojovat. Chuť pomstít se vrahům svých rodičů o několik let později ustoupí touze ochránit svou přítelkyni, která, jak se zdá, má velké problémy.
Odkazy: Začít číst!

Deník Vrabce

Autor: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Žánr: fantasy, shounen, fanfikce (svět Naruto)
Jazyk: čeština
Stav: rozepsáno
Přebal: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Čtenáři o první kapitole: „Naruťácké fanfikce téměř nečtu (a už vůbec ne takové, kde jsou původní postavy všechny mrtvé), ale tvoje se mi hodně zalíbila. Je to poutavě napsané a všichni hrdinové jsou mi sympatičtí. Ale ten cliffhanger na konci…  No snad bude brzo další díl!“
Anotace: Ubylo 200 let od doby, kdy legendární Uzumaki Naruto, zachránce míru ve světě shinobi, zemřel. Období klidu je dávno pryč, skryté vesnice začaly mizet jedna po druhé. Nyní zbyly už jen Konohagakure, Kirigakure a Sunagakure.
Výcvik ninjů běží naplno a každá vesnice se snaží vychovat ty nejlepší z nejlepších. V Konoze odmaturoval další ročník a nové týmy jsou připraveny začít s těžkým tréninkem a stát se schopnými shinobi. Mezi nimi je i tým 13. Suzume, Satoya a Naoto se pod vedením jounina Yuujira snaží nalézt svou cestu ve spletitém labyrintu nynějšího světa a při tom neztratit sami sebe.
Autorská práva: Svět anime Naruto patří jeho autorovi Kishimotu Masashimu. Vesnice vázané s rodinami i rodiny, které se v příběhu objevují, jsou mou vlastní tvorbou, stejně jako všechny postavy použité v knize.
Odkazy: Začít číst!

Malé letní vrtochy

Autor: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Žánr: romantika, komedie
Jazyk: čeština
Stav: rozepsáno
Přebal: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Čtenáři o první kapitole: „Tak to je dokonalé! Nikdy bych nevěřila tomu, že si budu muset udělat i seznam čtení o romancích. Musím. Máš super nápad a skvěle jsi ho zpracovala. Tleskám!“
Anotace: Každý dělá hlouposti a opilí lidé obzvlášť. Poté co Miriam dostane kopačky od nevěrného Itala, zamíří její kroky do baru, kde se rozhodne svůj smutek utopit v alkoholu. Během cesty domů plné nástrah pak potká ženu jménem Lucie, která se rozhodne vyslechnout Miriamino trápení. Dívka, jíž se tak trochu uleví, Lucii poděkuje, ač malinko zvláštně.
A tím začíná jejich malé dobrodružství.
Odkazy: Začít číst!

Mračna nad Takawou

Autor: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Žánr: fantasy, shounen, fanfikce (svět Naruto)
Jazyk: čeština
Stav: rozepsáno
Přebal: Kateřina „ichi“ Hanžlíková
Čtenáři o první kapitole: „Opravdu parádní příběh. Ten konec zní opravdu tajemně. Již se nemůžu dočkat pokračování.“
Anotace: Spolu s podzimem přichází do Takawy talentovaná muzikantka Makoto. Původně vesnicí pouze prochází, avšak přicházející chladné období a nedostatek teplého oblečení ji donutí zůstat. Mezitím se začnou dít podivné věci. Jako kdyby se do oblasti Namura nastěhoval nějaký loupežný klan. Pocestní jsou přepadáváni v daleko větší míře, sem tam někomu zmizí zvíře. Takawská pořádková jednotka rodiny Ueda má najednou plné ruce práce a ve většině případů se jí daří problémy řešit.
Jenže ve stínech se cosi skrývá. Cosi, co stahuje mračna nad Takawou.
Autorská práva: Svět anime Naruto patří jeho autorovi Kishimotu Masashimu. Vesnice vázané s rodinami i rodiny, které se v příběhu objevují jsou mu vlastní tvorbou, stejně jako všechny postavy použité v knize.
Odkazy: Začít číst!