Menu Zavřeno

Zajímá vás tvůrčí psaní?

Neváhejte a navštivte moji rubriku, v níž se tomuto tématu věnuji. Najdete zde věci, které se mi osvědčily a které vám mohou pomoci. Máte lepší tipy? Sem s nimi!

Já&Blog

Jsem celkem průměrná třiadvacetiletá osůbka procházející si strastmi a slastmi vysokoškolského studia a amatérská spisovatelka v jedné osobě. Miluju světotvorbutextové hry, hraji Guild Wars 2 a ze všeho nejraději píšu. A jsem larpák!

Bloguji s pár přestávkami už osm let. Zažila jsem dobu rozkvětu Blog.cz, SBček, adoptivních samolepek i řetězáků. Zhruba před rokem můj blog zažil velké stěhování. Z blog.cz mě vlezlé reklamy na zvětšení penisu vyhnaly na Blogspot, nepohodlné uživatelské prostředí Blogspotu na WordPress.com. Nepřizpůsobitelnost WordPressu.com mě nakonec přiměla ke koupi hostingu a domény. Nyní jsem konečně spokojená a tak nějak si tu živořím.

Od května 2018 blog slavnostně běží na HTTPS, protože GDPR. Jupí!

Proč mám blog a co vám vlastně chci říct?

ichiLAND jsem založila v prvé řadě kvůli zveřejňování svých rozpracovaných děl. Jak už to tak bývá, knihu člověk zkrátka nenapíše sám. Potřebuje korektora, bety, trpělivou podporu, zdroje informací a v mém případě i spoustu čaje. Říkala jsem si, proč neudělat bety z návštěvníků blogu? Uživatelé internetu jsou jak známo kritičtí a nebojí se projevit názor. Možná, že se čas od času najde někdo, kdo by mi text rozcupoval a upozornil mě na případné chyby, které jsem v autorské slepotě přehlédla.

Dalším důvodem je pomoc začínajícím autorům beletrie, kteří se chtějí zlepšit. Každý někdy stál na startu a vůbec netušil, co ho čeká nebo co má dělat. Moc ráda s vámi budu sdílet své rady a tipy, jak píšu, vymýšlím i stavím. A samozřejmě se čemukoliv ráda přiučím!

Posledním důvodem je má láska k naší mateřštině. Denně mi vypadávají oči z důlků, když projíždím statusy na sociálních sítích nebo pročítám různé články. Je až s podivem, kolik lidí neumí správně česky. Doufám, že mé články z oblasti gramatikypravopisu pomohou těm, kteří by si rádi osvětlili pravidla našeho jazyka

Příběhy, na kterých pracuji

Miluji fantasy, které je také mým primárním žánrem. Dalšími žánry, kterým se věnuji, jsou sci-firomantika. A protože ráda zkouším, jak dokážu pochopit cizí světy, naleznete u mě i fanfikce.

Kde mě ještě najdete