Já&Blog

Zajímá vás tvůrčí psaní?

Neváhejte a navštivte moji rubriku, v níž se tomuto tématu věnuji. Najdete zde věci, které se mi osvědčily a které vám mohou pomoci. Máte lepší tipy? Sem s nimi!

Moje maličkost a historie blogu

Jsem celkem průměrná třiadvacetiletá osůbka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang a amatérská spisovatelka v jedné osobě. Miluju worldbuilding a roleplay, hraji Guild Wars 2 a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. A jsem larpák!

Bloguji s pár přestávkami už osm let. Zažila jsem dobu rozkvětu Blog.cz, SBček, adoptivních samolepek i řetězáků. Zhruba před rokem můj blog zažil velké stěhování. Z blog.cz mě vlezlé reklamy na zvětšení penisu vyhnaly na Blogspot, nepohodlné uživatelské prostředí Blogspotu na WordPress.com. Nepřizpůsobitelnost WordPressu.com mě nakonec přiměla ke koupi hostingu a domény. Nyní jsem konečně spokojená a tak nějak si tu živořím.

Od května 2018 blog slavnostně běží na HTTPS. Jupí!

proč mám blog a Co vám vlastně chci říct?

ichiLAND jsem založila v prvé řadě kvůli zveřejňování mých rozpracovaných děl. Jak už to tak bývá, knihu člověk zkrátka nenapíše sám. Potřebuje korektora, bety, trpělivou podporu, zdroje informací a v mém případě i spoustu čaje. Říkala jsem si, proč neudělat bety z návštěvníků blogu? Uživatelé internetu jsou jak známo kritičtí a nebojí se projevit názor. Možná, že se čas od času najde někdo, kdo by mi text rozcupoval a upozornil mě na případné chyby, které jsem v autorské slepotě přehlédla.

Dalším důvodem je pomoc začínajícím autorům beletrie, kteří se chtějí zlepšit. Každý někdy stál na startu a vůbec netušil, co ho čeká nebo co má dělat. Moc ráda s vámi budu sdílet své rady a typy, jak píšu, vymýšlím i stavím. A samozřejmě se čemukoliv ráda přiučím!

Posledním důvodem je má láska k naší mateřštině. Denně mi vypadávají oči z důlků, když projíždím statusy na sociálních sítích nebo pročítám různé články. Je až s podivem, kolik lidí neumí správně česky. Doufám, že mé články z oblasti gramatiky a pravopisu pomohou těm, kteří by si rádi osvětlili pravidla našeho jazyka.

knihy, které píšu

Miluji fantasy, které je také mým primárním žánrem. Dalšími žánry, kterým se věnuji, jsou sci-fi a romantika. A protože ráda zkouším, jak dokážu pochopit cizí světy, naleznete u mě i fanfikce.

Kde mě ještě najdete?