Jablečný toustík

Přítelova maminka zrovna dělala jeden ze svých výborných moučníků, a protože jí zbylo pár kousků jablek a já dostala šílenou chuť na skořici, řekla jsem si, že sesyslím něco jednoduchého a sladkého. Výsledkem byl jablečný toustík s vanilkovou zmrzlinou – nejen časově nenáročné, ale také moc, moc, moc dobroučké, protože kombinace teplého a studeného sladkého je prostě ultimátní žůžo labůžo. 

Recept na jablečný toustík
Doba Náročnost Cena Téma
20 min
Jednoduché
50 Kč
Sladká večeře
1
porce

Ingredience
8 toustů
25 g másla
1 větší jablko
skořice (podle chuti)
cukr (podle chuti)
vanilková zmrzlina

Postup
Toustovač vymažeme slunečnicovým olejem a rozehřejeme ho. Každý toust namažeme máslem, posypeme moučkovým cukrem a skořicí, naskládáme na něj na plátky nakrájené jablíčko, znovu posypeme cukrem a skořicí a přikryjeme druhým toustem namazaným máslem.
Připravené tousty vložíme do toustovače a necháme péct 2 minuty.
Hotové tousty rozpůlíme, aby rychleji vychladly a my si o ně nespálili pusu. Podáváme s kopečkem oblíbené zmrzliny, nejlépe však chutnají s vanilkovou.

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Jedna odpověď

  1. Frog napsal:

    Hmm,to vypada chutne. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *