Hyouka: Nemůžeš utéct

Hyouka je anime, které se hned po prvním díle dostalo do žebříčku mých oblíbených a to hned na první příčku.

O čem je Hyouka?

„Když to nemusím udělat, prostě to neudělám. A když už musím, tak rychle.“

Expert na úsporu energie Oreki Houtarou nastoupí na vyšší střední školu s vědomím, že jeho životní styl nenaruší ani sestřino přání, aby se zapsal do klubu klasické literatury, kterému po dlouhé historii hrozí zrušení. Při podávání přihlášky ale potká spolužačku, která jeho středoškolský život obrátí vzhůru nohama.

Chitanda Eru, energická dívka s obrovskýma očima, kterým se v žádném případě neodporuje, se přihlásila do klubu klasické literatury, aby rozluštila tajemství staré pětačtyřicet let dřív, než bude pozdě.

Dokáže to s pomocí Houtarouovy líné, ale chytré hlavy? A jak se bude příběh klubu dál vyvíjet?

Postavy

Anime se točí okolo čtyřech členů klubu klasické literatury. Oreki Houtarou, Chitanda Eru, Fukube Satoshi a Ibara Mayaka společně řeší záhady týkající se jejich okolí. Všechny postavy se skvěle doplňují a mají své kladné i záporné vlastnosti. Jejich spolupráce je přímo kouzelná a velmi brzy jsem se přistihla, že jsem o každém z nich chtěla vědět víc a víc.

Hudba

Hudba byla uklidňující a krásně ladila se scénami.

Animace

U anime Hyouka se můžete těšit na lesklé a roztomilé animace studia Kyoto Animation, které má na svědomí třeba K-ON, Clannad nebo Kyoukai no Kanata. Je to hotová pastva pro oči.

Obsazení

V hlavních rolích se objevili mí oblíbenci, takže já byla naprosto spokojená. Hlavní role obsadili Nakamura Yuuichi, Sato Satomi, Sakaguchi Daisuke a Kayano Ai. Z vedlejších rolí zmíním třeba Kotobuki Minako, Suwabe Junichi (uíí hahááá!) nebo Toyosaki Aki.

Doplňující informace

Tohle anime bych rozhodně nedoporučila lidem závislým na akci. Hyouka je klidné anime, u kterého si můžete vyhrát s vlastní fantasií, mezitím co vás hrdinové dovedou k řešení celé záhady.

Závěrem

Pokud máte rádi záhady bez krve a řežeb, je tohle anime pro vás. Rozhodně se mrkněte, neprohloupíte.

 

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Mohlo by se vám líbit...

3 komentáře

  1. Frog napsal:

    Hezky clanek. Ac anime az na vyjimky nesleduji, tak se to cetlo fajnove. 🙂

  2. LM napsal:

    Toto anime som videla a celkom sa mi páčilo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *