Menu Zavřeno

5 zajímavých stránek pro literární dobrodruhy

Moc ráda bych vám představila stránky, které rozhodně stojí za to navštívit, obzvláště pokud jste literárním dobrodruhem – ať už spisovatelem nebo čtenářem.

Tady je Mondscheinovo

… a taky Kubíčkovo. Pavel Mondschein je autorem Bordeřích povídaček a cyklu postapokalyptických příběhů z českého venkova Zapomenuti v očistci. Zároveň je to také člověk, který má můj obdiv a jehož psaní mě pohltilo prakticky po pár přečtených větách.

Mondyho web poskytuje obě výše zmíněné knihy volně k přečtení, Povídačky si můžete koupit v pevné vazbě. Dále zde najdete i články týkající se psaní jako takového.

www.mondscheinovo.cz

 

Frogos

Frogos není jen blog. Je to celé impérium, kterému vládne sympatický, literárně nadaný a zkrátka super Frog. Věnuje se mnohému, od recenzí přes recepty až k šití. Místo ve článku si však vysloužil svou poezií a povídkami, které se čtou… no… jedna báseň! Smutné, veselé, pohádky, horory, to vše u něj najdete.

A zpívají taky!

frogos.cz

Zápisník spisovatelky

Web doslova přetékající knižními recenzemi – tak se dá v několika málo slovech charakterizovat stránka patřící Terce, se kterou jsem před rokem dělala rozhovor. I když recenze přibývají jako na běžícím páse, všechny jsou kvalitní a bez spoilerů. Pokud si nejste jisti, co byste chtěli číst, rozhodně neprohloupíte, pokud se pro radu stavíte na Zápisníku spisovatelky. Doporučuji všemi dvaceti!

www.zapisnik-spisovatelky.cz

Literární toulky

Aen je slečna, která mě uchvátila svou knihou Zlodějka, a to ještě nebyla ve finální verzi. Kdykoliv jsem se musela odtrhnout od čtení a jít něco dělat, u práce jsem neustále přemýšlela, jak bude příběh pokračovat dál, vymýšlela teorie a chvátala, abych se ke knize mohla zase rychle vrátit. To je také důvod, proč  jsem Aenin blog zařadila do tohoto článku. Doporučuji ji všemi dvaceti. (Což je fakt něco; sedím ve vlaku a na klíně mám notebook, takže zvedat nohy je namáhavé!)

literarnitoulkyasl.wordpress.com

Eadeverell

Na web Eadeverell jsem narazila úplnou náhodou, když jsem hledala pracovní listy pro worldbuilding, abych překonala těžký blok, který jsem v té době měla. Eva, autorka této úžasné stránky, se zaměřuje na tvůrčí psaní a na vytváření výše zmíněných pomůcek pro spisovatele, které člověku pomohou velmi efektivně utřídit myšlenky. Tyto listy pak poskytuje volně ke stažení.

Stránka je celá v angličtině, nicméně si nemyslím, že by v dnešní době šlo o velký problém.

www.eadeverell.com

Závěrem

Máte podobné oblíbené stránky? Rozhodně mi o nich řekněte, ráda se dozvím o dalších skvělých webech.

Související články

4 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *